Egy őszi meccs margójára

focis

Hajrááá Pered! …és megkezdődik a kétszer negyvenöt perces harc a pillanatért, a gólörömért.

10. perc: A tribünön hangzavar, drukkerek, dobok. A zöld szőnyegen pedig a fiúk a labdát kergetik az ellenfél kapuja felé.  Energia, összpontosítás, csapatjáték jellemzi a peredi „dorast“ – ifjúsági csapat játékát, aminek hétről-hétre tanúja vagyok.  Ezek a fiúk néha meghalnak a pályán…furcsán hangzik annak, aki nem látta még őket focizni, amikor formában vannak. Igen, ezt teszik, hiszen szívvel-lélekkel rúgják a bőrt, becsületesen készülnek a hétvégi mérkőzésekre.

28. perc:  Tizenegyes és gól! Zawy könnyedén berúgta a kapu bal szélére a labdát. Pered – Illésháza  – 1:0

33. perc: Cinikus megjegyzések, bunkó beszólások / Az elhízott, „okos“ drukkerek mindig tudják, hogyan kellett volna beküldeni a labdát a kapuba. Mert ők tudják… /, kedves lányhangok, parfümillat a levegőben. Napsütés, meleg…és a fiúk harcolnak tovább. Gyönyörű összjáték, nyugodt foci. „Gyerünk gyerekek!“ hallom fentről.

56. perc:  Gól!  Denisz  ma is formában.  A tribün egyre telik. A szimpatikus idős urak lassan ballagnak felfelé a lépcsőn.  Nemsokára kezdődik az „A“ csapat mérkőzése.

73. perc: Újabb peredi gól! Újra Zawynak sikerült az áhított pillanat. A fiúk együtt örülnek a gólnak, hiszen az újabb pontszerzés a cél – és az elismerés, a dícsérő szó, és nem más.  Az igazi csapatszellem eredménye a jó és szép játék.

80. perc:  Csere, sárga lap az ellenfél egyik játékosának, újabb gólhelyzet.

83. perc:  .. újabb peredi gól!  Ezúttal Ádámnak sikerült.

85. perc: …és megint egy gól! Hm…ezt a bíró nem ismerte el/ állítólag les volt /

90. perc: Végeredmény – 4 : 1 a perediek javára. Nagyszerű meccs volt.

A csapat edzője Vankó Gyula, akit tisztelnek és szeretnek a fiúk, akinek szívügye a csapat sorsa. Megtanítja őket a labdarúgás tiszteletére, a csapatszellem fontosságára és barátként tekint minden ifjúra.  A csapat ezért is vált erőssé. A fiúk nemcsak az edzéseken és a bajnoki mérkőzéseken találkoznak, hanem a mindennapokban is. Barátok, sorstársak. Kedves, mikor együtt látom őket  hétvégeken vagy akár valamelyik községi rendezvényen bizonyítanak – pl. a  majálison / kétfajta gulyással is versenybe szálltak /

Az őszi szezon véget ért.  Nekem nem számít, hányadik helyen végeztek a régióban, mert nálam ők az elsők.

Hajrá fiúk!  Zilizi Roland, Horváth Patrik / Macska /, Takács Péter  / Szaki/, Juhos Ákos, Hajdú Ákos, Szabó Balázs, Lelovics Tibor /Csoki/, Zavarcsík Bálint /Zawy/, Vanko Denis, Mészáros Tomi, Járó Dominik,  Vanko Dávid /Neon/, Barczi Ádám, Hajduk Pali, Morvay Tomi, Mészáros Bálint /Titla/, Cellárik Denis, Szalay Robi, Kertész Szabolcs